مجتمع فنی و آموزشی پارسی ماد

مرکـز تخصصی مهارت آمـوزی در استان قـم

ساعت کار آموزشگاه: شنبه تا پنجشنبه 8 صبح تا 10 شب

عنوان دوره: آموزش طراحی با نرم افزار فتوشاپ

جزئیات دوره
تاریخ انتشار : 1398/09/14 تعداد بازدید: 365

عنوان دوره مدرس دوره تاریخ شروع طول دوره شهریه (تومان)
آموزش طراحی با نرم افزار فتوشاپ مهندس مهدی بیاتی ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ 2 و نیم ماه 625000
توضیحات کامل

سرفصل های دوره آموزش فتوشاپ

* آشنايي با بازار کار و فرصت هاي شغلي طراحي
* آشنایی اولیه با تصاویر و کانال های رنگ درفتوشاپ
* ایجاد سند، کار با Artboard و پروفایل رنگ 
* آشنایی با ابزارهای Marquee
* آشنایی با ابزارهای Lasso
* آشنایی با انواع ابزارهای انتخاب سریع
* آشنایی با ابزارهای رتوش و ترمیم
* تکنیک های پیشرفته ابزار MASK
* تکنیک های پیشرفته کار با  CHANNEL 
*  سیاه و سفید کردن تصاویر
* ترمیم تصاویر قدیمی
* رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید
* آشنایی با مفاهیم لایه ها و مدیریت لایه ها
* آشنایی با تکنیک های Blending mode
* آشنایی کامل با ابزار Brush و Dual Brush
* آشنایی با ابزار Gradiant
* آشنایی با تکنیک های پیشرفته ماسک لایه ها 
* آشنایی با انواع مدهای رنگی در فتوشاپ

* روتوش عمومي عکس
*  ویرایش رنگ و نور
* انجام کارهای تکراری و پیچیده با اکشن ها
* آشنایی تخصصی با ابزار pen
* دستورات کار با رنگ در فتوشاپ
* آشنایی با فیلترهای مختلف در فتوشاپ
* جداسازی تصویر از پس زمینه به کمک کانالها
* طراحی انواع کارت ویزیت ، بروشور، کاتالوگ ،
 جلد کتاب ، بنر ، پوستر و ...
 

 

معرفی نرم افزار photoshop و کاربردهای آن

در این مطلب به معرفی تاریخچه نرم افزار photoshop و کاربرد‌های آن خواهیم پرداخت. اگر علاقه مند به یادگیری و آموزش فتوشاپ هستید، برای آشنایی بیشتر با این ابزار پر کاربرد با ما همراه باشید.

تاریخچه مختصری از نرم افزار فتوشاپ

فتوشاپ توسط برادران توماس و جان نول در سال 1987  به وجود آمده است. نام این نرم افزار در ابتدا Display قرار گرفت، سپس به ImagePro تغییر یافت و در نهایت در سال  1988به نام PhotoShop نام نهاده شد. توماس در همان سال برای به نمایش گذاشتن نرم افزار برای اپل و ادوبی به دره سیلیکون سفر کرد. هر دو نمایش موفق بودند، و Adobe تصمیم به خرید مجوز توزیع گرفت. اولین نسخه مصرف کننده از فتوشاپ فوریه 1990 به طور انحصاری برای کامپیوتر اپل مکینتاش منتشر شد. از آن پس، تبدیل به استاندارد صنعتی در ویرایش گرافیکی رستری گشت. فتوشاپ در حال حاضر برای سیستم عامل‌های هر دو شرکت مایکروسافت و اپل وجود دارد.

نرم افزار فتوشاپ از ماسک، ترکیب آلفا و مدل‌های رنگ مانند RGB، CMYK، spot color ، Duotone و lab color space بهره میبرد. این برنامه همچنین از اکثر فرمت‌های فایل‌های تصویری، از جمله فرمت‌های خود پروژه ، PSD و PSB پشتیبانی می‌کند. نرم افزار PhotoShop توانایی ارائه و ویرایش متن، گرافیک برداری، گرافیک‌های سه بعدی و ویدیو را دارد.

کاربرد نرم افزار Photoshop در مشاغل مختلف

معماران از رندرینگ و ابزارهای ویرایش 2 و 3 بعد ی فتوشاپ برای خلق طرحی رئال تر در پروژه های ساختمانی استفاده می‌کنند. ابزار ویرایش فتوشاپ اجازه می‌دهد که معماران تصاویری که ایجاد کرده‌اند را بهبود بخشند،‌اضافه کردن سایه و بافت مدل ها را واقعی‌تر می‌کند. ستاره شناسان با استفاده از ویژگی بهبود تصویر در نرم افزار فتوشاپ به پردازش عکس از فضا، تجزیه و تحلیل تصاویر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ستارگان می‌پردازند.

انیماتورها با استفاده از سیستم رندر چندلایه‌ی photoshop برای ایجاد شخصیت‌ها و پس زمینه‌های پیچیده استفاده می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند از برنامه ای برای ویرایش پس زمینه‌ها و ایجاد انیمیشن از تصاویر ساکن استفاده کنند.
تکنسین‌های پزشکی قانونی معمولا از نرم افزار photoshop برای پردازش مقدار زیادی از شواهد تصویری که از عکس‌های صحنه جرم آمده است استفاده می‌کنند. همچنین تکنسین‌ها توسط فتوشاپ به پردازش اثر انگشت و ارتقاء تصاویر از صحنه‌های جرم و جنایت می‌پردازند.

همچنین نرم افزار فتوشاپ نقش برجسته ای در طراحی وب ایفا می‌کند، به طراحان وب سایت برای ایجاد پس زمینه ، متن، دکمه‌های سایت و آثار هنری سه بعدی برای وب سایت‌های مدرن کمک می‌کند. طراحان همچنین می‌توانند از فتوشاپ به منظور ارتقاء عکس و تصاویر برای استفاده در وب سایت استفاده کنند. ویژگی تحلیل تصویر و قابلیت‌های اندازه‌گیری نرم افزار photoshop  به پزشکان در تجزیه و تحلیل تصاویر پزشکی کمک می‌کند، و به پزشکان اجازه می‌دهد شرایط بیمارانشان را بهتر متوجه شوند و در مورد آنها ارتباط موثرتری برقرار کنند.

در زمینه کامپیوتر پاسخگوی شما هستیم
تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به آموزشگاه پارسی ماد می باشد (طراح و برنامه نویس: مهندس مهدی بیاتی)